fabryka wyobraźni

Malowanie kawą i solą

11 marca 2022

Ostatnie tygodnie w 𝗙𝗮𝗯𝗿𝘆𝗰𝗲 𝗪𝘆𝗼𝗯𝗿𝗮𝘇́𝗻𝗶 minęły nam na zabawach sensorycznych z wykorzystaniem kawy i soli.

Nawiązaliśmy tematycznie do 𝗗𝗻𝗶𝗮 𝗛𝗶𝗽𝗼𝗽𝗼𝘁𝗮𝗺𝗮 – opowiedzieliśmy sobie nieco gdzie go spotkamy, a także jakie inne zwierzęta żyją w jego naturalnym ekosystemie. Na koniec wykorzystaliśmy aromatyczną kawę o różnym stopniu intensywności do stworzenia kompozycji w kolorze sepii z wizerunkami słonia, żyrafy i innych mieszkańców afrykańskiej sawanny.

Poświęciliśmy także chwilę na 𝗹𝗲𝗴𝗲𝗻𝗱𝗲̨ 𝗼 𝗪𝗼𝗱𝗻𝗶𝗸𝘂 – mieszkańcu mazurskich jezior. By przedstawić jego wizerunek wykonaliśmy barwienie soli za pomocą kredy – okazało się, że to bardzo prosty eksperyment, pozwalający na obserwację zjawiska zmiany koloru i uzyskania barw o różnorodnej intensywności. Dzięki niewielkiemu wysiłkowi stworzyliśmy kolorowe drobinki, które posłużyły nam do przedstawienia wizerunku Wodnika.

Kto wie, może i nasze jezioro zamieszkuje taki Stwór?

Dzień muffinki

Dzień muffinki

Tuż przed świętami Wielkanocnymi naszą pracownią przez moment stała się kuchnia – wspólnie przygotowaliśmy pyszne marchewkowe muffinki oblane kolorowym lukrem. W oczekiwaniu na słodkie wypieki spróbowaliśmy namalować wielkanocnego...

Wielkanocne symbole

Wielkanocne symbole

Wczuwając się w przedświąteczny nastrój jedne z naszych zajęć poświęciliśmy na rozmowę o wielkanocnych symbolach. Najbardziej znanym z nich – pisankami – zajęliśmy się nieco dłużej. Na owalnych szablonach zaprojektowaliśmy i przystroiliśmy świecącymi ozdobami i...

Prima Aprillis

Prima Aprillis

Krowa na Marsie dająca kakao zamiast mleka? Latający w przestworzach prosiaczek? Skrzydlaty wieloryb i KosmoŻaba lądujące na ziemi? To wszystko zdarzyło się na prawdę w Prima Aprillis w Fabryce Wyobraźni!

Skip to content