warsztaty kreatywne

ORGANIZERY

16 marca 2022

Twórcza wyobraźnia, kartonowe opakowania, plus klej na gorąco – tyle tylko potrzeba aby wykreować rzeczy piękne i praktyczne. Wspaniała zabawa w UPCYKLING – konstruowanie nowych przedmiotów z ‘niczego’ i ogromna satysfakcja z własnoręcznie wykonanych organizerów na kredki, flamastry, długopisy i pędzle!

Pojęcie recyklingu ewoluowało na przestrzeni ostatnich lat. Obok recyklingu pojawiły się nowe określenia – upcykling i downcykling. Upcykling to przeciwieństwo downcyklingu, czyli takiego przetworzeniu surowców wtórnych, które wiąże się z obniżeniem jakości pierwotnego materiału. Recykling i downcykling to pojęcia związane raczej z przetwórstwem na skalę przemysłową. Natomiast upcykling to nie tylko nadanie bezużytecznym przedmiotom nowego życia. To także uczynienie ich jeszcze bardziej atrakcyjnymi, poprzez nadanie im większej funkcjonalności czy wartości estetycznej. Upcykling to sposób wyzwolenia kreatywności przy jednoczesnej trosce o środowisko, czyli wszystko to, co kochamy i czym kierujemy się podczas Warsztatów Kreatywnych.

MASKARADA

MASKARADA

Kolejny projekt z użyciem techniki papier mâché dobiegł końca. Kilka tygodni pracy dało wspaniałe rezultaty! Nabieramy rozmachu - nasze prace są coraz większe, piękniejsze i coraz bardziej pomysłowe.

OBRAZ DLA MAMY 

OBRAZ DLA MAMY 

Dzień Matki to wspaniała okazja aby przypomnieć naszym mamom jak ogromnie są dla nas ważne. Własnoręcznie wykonany prezent to najlepszy upominek jaki możemy im tego dnia wręczyć. Malowaliśmy dla nich obrazy – ich portrety, kwiaty czy też uwielbiane przez nie...

LINORYT

LINORYT

Zimową ofertą Warsztatów Kreatywnych były dwa spotkania z linorytem podczas tegorocznych ferii zimowych w MOK Pasym.  Podczas zajęć dzieci i młodzież od lat 10 mogły spróbować swoich sił w technice grafiki warsztatowej zwanej linorytem. Linoryt jest młodszym...

Skip to content