warsztaty kreatywne

LINORYT

26 stycznia 2022

Zimową ofertą Warsztatów Kreatywnych były dwa spotkania z linorytem podczas tegorocznych ferii zimowych w MOK Pasym.  Podczas zajęć dzieci i młodzież od lat 10 mogły spróbować swoich sił w technice grafiki warsztatowej zwanej linorytem.

Linoryt jest młodszym bratem drzeworytu i tak jak on należy do technik druku wypukłego, ten zaś jest najstarszą znaną metodą drukarską. W druku wypukłym, po naniesieniu rysunku na matrycę – w przypadku linorytu jest to linoleum – wycina się wszystkie miejsca, które nie będą pokrywane farbą. Po nałożeniu farby drukarskiej matrycę odbija się na papierze. Linoleum, wbrew powszechnej opinii, to tworzywo o naturalnym składzie – jest to masa z włókna lnianego, oleju lnianego, mączki drzewnej i pigmentu. Linoryt stosowano początkowo do produkcji tapet, dopiero na początku XX wieku został spopularyzowany przez Franza Cižka, Henriego Matisse’a, później Pabla Picassa.

MASKARADA

MASKARADA

Kolejny projekt z użyciem techniki papier mâché dobiegł końca. Kilka tygodni pracy dało wspaniałe rezultaty! Nabieramy rozmachu - nasze prace są coraz większe, piękniejsze i coraz bardziej pomysłowe.

ORGANIZERY

ORGANIZERY

Twórcza wyobraźnia, kartonowe opakowania, plus klej na gorąco – tyle tylko potrzeba aby wykreować rzeczy piękne i praktyczne. Wspaniała zabawa w UPCYKLING - konstruowanie nowych przedmiotów z ‘niczego’ i ogromna satysfakcja z własnoręcznie wykonanych organizerów na...

OBRAZ DLA MAMY 

OBRAZ DLA MAMY 

Dzień Matki to wspaniała okazja aby przypomnieć naszym mamom jak ogromnie są dla nas ważne. Własnoręcznie wykonany prezent to najlepszy upominek jaki możemy im tego dnia wręczyć. Malowaliśmy dla nich obrazy – ich portrety, kwiaty czy też uwielbiane przez nie...

Skip to content