imprezy stałe

JAWA CZY SEN – SZTUKI ULICZNE. DNI PASYMIA 2021

Podczas tegorocznych Dni Pasymia świętowaliśmy jubileusz  635-lecia powstania naszego miasta, najstarszego miasta na Mazurach.  Motywem przewodnim trzydniowych obchodów były sztuki uliczne. Teatry z całej Polski zjechały się do Pasymia wypełniając rynek gwarem, muzyką, kolorami oraz wszelkiej maści artystami ulicznymi. To były emocjonujące trzy dni!

09/07

W piątkowy wieczór burmistrz Cezary Łachmański przekazał artystom klucze do miasta.

Od tej chwili ludzie sztuki władali Pasymiem aż do końca jego święta. Oprócz oglądania spektakli i teatralnych popisów, można było wziąć udział w  starych zabawach ulicznych – zagrać w młynek i grę w klasy. Dzieci objadały się watą cukrową, rysowały kredą i  malowały na instalacji ze strechu „Malujesz-Kreujesz”. Wokół rynku rozstawiły się stoiska i kramy z rękodziełem, obrazami, ziołami, miodami oraz jedzeniem.  

Piątkowa burza i siarczysty deszcz nie pozwoliły na realizację zaplanowanych działań w plenerze, dlatego Jemioła i Szwed wystąpili w sali widowiskowej MOK Pasym. Artyści przedstawili swój niezwykły cyrkowo-muzyczno-improwizatorsko-kabaretowy show. Ich różnorodne widowisko pełne było humoru, emocji i świetnej, granej na żywo muzyki.

10/07

Sobotę rozpoczęliśmy z Teatrem Snów, który przedstawił historię samotnego mieszkańca niezwykłego pokoju, usytuowanego na pograniczu jawy i snu, który marząc o miłości nie dostrzega, że ma ją w zasięgu ręki.

Cyrkowe popisy grupy Mosaic Events wypełniły pasymski rynek kolorami i muzyką graną na żywo.  Publiczność włączyła się do zabawy biorąc udział w tanecznej paradzie. Dużą atrakcją była Mirror Couple – para ruchomych lustrzanych postaci złożonych z setek małych zwierciadeł skupiała na sobie wzrok zgromadzonych na rynku widzów.

Krakowski teatr uliczny Scena Kalejdoskop zachwycił publiczność spektaklem „Kamienny” –  miłosną historią opartą na bieszczadzkich podaniach i legendach.. Niezwykłość gry aktorskiej, kostiumów i muzyki sprawiły, że zarówno dzieci jak i dorośli oglądali spektakl z wielkim zaciekawieniem.

Chłopaki z Out of Norm Crew dali czadu! Wciągnęli do tanecznej zabawy wszystkie dzieci obecne na rynku, demonstrując na czym polega prawdziwy break dance.

Piraci zabrali nas w zabawny rejs do krainy hecy i psoty. Zacumowali swą piracką łajbę by zaprezentować nam kolorowe stroje, humor, zabawne sceny, akrobatyczne umiejętności i plejadę barwnych pirackich osobowości. Przedstawienie zakończyło naszą bajkową podróż z teatrami ulicznymi podczas tegorocznych Dni Pasymia.

11/07

W niedzielny wieczór uczestniczyliśmy w niecodziennym wydarzeniu – „Nocnym spacerze po strasznych historiach i legendach Pasymia. Oko w oko z Kłobukiem”.  Uczestnicy wycieczki zabrani zostali  w podróż po mieście, a w najciemniejszym zaułku miasta czekał na nich sam Kłobuk – pierzasty demon mazurski.

pozostałe Imprezy

Skip to content