Zajęcia Plastyczne

Instruktor: Karina Zembrzuska

Zajęcia plastyczne oparte są w głównej mierze na rysowaniu, malowaniu oraz dyskusjach związanych z procesem twórczym. Wyzwalają w dziecku artystyczną ekspresję, rozbudzają wrażliwość na piękno, a także poszerzają horyzonty poznawcze. Celem zajęć jest kreatywna zabawa a także przygotowanie dzieci do odbioru dzieł sztuki poprzez poznanie budowy dzieła plastycznego, podstawowej wiedzy z historii sztuki i kultury.

Zajęcia:
Środy godz.16.30 – Grupa wiekowa  8-12 lat

MARTWA NATURA

MARTWA NATURA

Po malarstwie portretowym i pejzażu przyszedł czas na kolejny gatunek w sztukach plastycznych. Martwa natura stała się tym razem tematem naszych zajęć. Poprzez malowanie z natury, czyli bezpośrednią obserwację obiektów świata nieożywionego, tworzyliśmy swoje...

INSPIRUJĄCA WYSTAWA BATIKU

INSPIRUJĄCA WYSTAWA BATIKU

Uczestnicy Zajęć Plastycznych jako jedni z pierwszych oglądali wystawę Pracowni Batiku 'Mamut", prezentowaną obecnie w galerii MOK Pasym. Wizyta w galerii wypełnionej kolekcją niezwykłych prac wykonanych w technice batiku była okazją do rozmów o sztuce, kulturze...

W KRAINIE ELFÓW

W KRAINIE ELFÓW

Przedstawienie teatralne "Kraina Nimrodel" w MOK Pasym stało się inspiracją dla uczestników zajęć. Tak wygląda elficki świat widziany oczami dzieci i młodzieży w wieku 8-12 lat.

AUTOPORTRET

AUTOPORTRET

Studiując malarstwo portretowe wreszcie dotarliśmy do autoportretu. Teraz już wiemy, że autoportret to nie "portret w aucie" 😉 Patrząc w lustro, każdy uczestnik Zajęć Plastycznych przedstawił samego siebie.

Skip to content