wystawy

Wystawa batiku/ Pracownia Batiku MAMUT z Przasnysza

maj 4, 2023

Pracownia Batiku MAMUT działa od 2006 roku pod egidą Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu. Założycielem pracowni jest Tomasz Jakubowski, który wciąż z niesłabnącym zapałem wprowadza nowych adeptów w arkana sztuki artystycznego barwienia tkanin. Dzieła grupy twórców skupionej wokół Pracowni Mamut brały udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych.

Wystawa w Pasymiu zawierała najlepsze prace z kolekcji tematycznych pracowni – wśród nich zobaczyć można było serię MUZYCY W BATIKU, KOMPOZYTORZY oraz IKONA-BATIK INSPIRACJE.

Batik jest specyficznym i pasjonującym rodzajem sztuki, polegającym na wytwarzaniu barwnych tkanin przy pomocy nakładania wosku oraz wielokrotnego barwienia. Technologia batiku wywodzi się z terenów Azji południowo-wschodniej, a zwłaszcza z indonezyjskiej Jawy. Metodą batiku wytwarza się materiały użytkowe – tkaniny na ubrania, zasłony itp., jednak obecnie stanowi efektowny rodzaj sztuki, charakteryzujący się dwustronnością prac, niezwykłym efektem ich podświetlenia oraz niepowtarzalnych żyłkowaniach, powstałych w wyniku pękania wosku podczas barwienia.

pozostałe wystawy

Rewitalizacja miast Cittaslow

Rewitalizacja miast Cittaslow

Już od dziś w galerii MOK Pasym podziwiać można niewielką wystawę prezentującą efekty rewitalizacji miast Cittaslow.. Na 11 planszach zobaczyć można jak po pracach wyglądają Dobre Miasto, Biskupiec, Olsztynek, a także Pasym. Wystawa gości u nas do 20 września, a...

’DOCENIĆ PRZYRODĘ’/ Związek Fotografów Przyrody Okręgu Warmińsko-Mazurskiego

’DOCENIĆ PRZYRODĘ’/ Związek Fotografów Przyrody Okręgu Warmińsko-Mazurskiego

"Docenić przyrodę" to tytuł wystawy fotografii, której wernisaż odbył się dzisiejszego popołudnia w galerii MOK Pasym. Wystawę członków Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody otworzyła pełniąca obowiązki dyrektora MOK Pasym Klaudia...

Skip to content