wydarzenia

TROPIĄC SMĘTKA W MOK PASYM

8 listopada 2022

8 listopada na naszej scenie gościliśmy Teatr Jaracza ze spektaklem ‘NA TROPACH SMĘTKA. PIEŚŃ ZIEMI MA WIELE GŁOSÓW’ w reżyserii Rudolfa Zioło. Sztuka oparta na bestsellerowym zbiorze reportaży Melchiora Wańkowicza z 1935 roku przyciągnęła wielu miłośników teatru oraz historii naszego regionu. Obejrzeliśmy 'teatralny reportaż ukazujący mikro i makrokosmos Mazur z portretem Mazura – z jego duszą i terenem, z którego wyrastał, z codziennym funkcjonowaniem, mową i jej odmianami oraz z jego uczuciowością i pragmatyzmem’.

Profesor Robert Traba wstępem do spektaklu przybliżył publiczności tło historyczne i kulturowe regionu Warmii i Mazur w przededniu wybuchu II wojny światowej.

Dziękujemy aktorom Teatru Jaracza w Olsztynie za duży wkład pracy oraz Teatrowi za udostępnienie spektaklu w ramach projektu „Przestrzenie Sztuki”.

pozostałe wydarzenia

DZIEŃ KOBIET ZE STAND-UPEM

DZIEŃ KOBIET ZE STAND-UPEM

MIESZKO MINKIEWICZ W PROGRAMIE "ŻÓŁĆ" Jak wyjawił nam Mieszko Minkiewicz – żółć to płynne uczucie… irytacji, zdenerwowania (używamy tu synonimów słowa, którym posłużył się artysta). Minkiewicz rozpoczął swój występ od przyjacielskiego dogryzania mieszkańcom...

POWODZENIA NA EMCE PANI DYREKTOR!

POWODZENIA NA EMCE PANI DYREKTOR!

W ubiegły piątek pożegnaliśmy Szefową Miejskiego Ośrodka Kultury w Pasymiu Danutę Choroszewską-Clausen, która odchodzi na zasłużoną emeryturę. Długa jest lista zasług naszej Pani Dyrektor. Jedno jest pewne - 'zastała pasymską kulturę drewnianą, zostawia murowaną'…...

Skip to content