wydarzenia

„Mam tę moc!” – spotkanie pełne inspiracji i kobiecej solidarności w MOK Pasym

8 marca 2026

Przed recitalem z okazji Dnia Kobiet w MOK Pasym odbyła się konferencja „Mam tę moc!”  – wyjątkowe spotkanie poświęcone sile kobiet, ich prawom oraz możliwościom wsparcia dostępnego w naszej gminie.

Była to przestrzeń do rozmowy, wymiany doświadczeń i zdobycia cennej wiedzy. Podczas konferencji poruszono ważne tematy związane z pomocą dla kobiet i ich rodzin, ochroną praw kobiet oraz budowaniem poczucia bezpieczeństwa i świadomości swoich praw.

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzieliły się: Sylwia Jankowska, Monika Nietyksza-Faryn oraz st. sierż. Emilia Pławska. Podczas spotkania poruszono kwestię metod wsparcia dla kobiet przeżywających trudności, kwestie związane z ochroną praw kobiet i możliwościami ich realnej ochrony, oraz bezpieczeństwa kobiet i świadomości ich własnych praw.

Było to inspirujące spotkanie z trzema niezwykłymi kobietami działającymi na rzecz naszej lokalnej społeczności – z ogromnym zaangażowaniem, wiedzą i wrażliwością na potrzeby innych.

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za obecność, rozmowy i wspólnie spędzony czas. Ogromne podziękowania kierujemy także w kierunku Forum Kobiet w Leleszkach oraz pani Sylwii Kucharskiej za tą ważną inicjatywę.

Bo każda z nas ma w sobie moc!`

pozostałe wydarzenia

Cztery Wieże nad Kalwą za nami!

Cztery Wieże nad Kalwą za nami!

7 czerwca Pasymiem znów zawładnęli rowerzyści. W niedzielne przedpołudnie nasze miasto stało się areną sportowych zmagań podczas etapu Łaciate Mazury MTB – Cztery Wieże nad Kalwą. Od samego rana rynek wypełnił się zawodnikami, kibicami, a w powietrzu czuć było...

𝗣𝗼𝘄𝗶𝗮𝘁𝗼𝘄𝘆 𝗗𝘇𝗶𝗲𝗻́ 𝗕𝗶𝗯𝗹𝗶𝗼𝘁𝗲𝗸𝗮𝗿𝘇𝗮 𝗶 𝗗𝘇𝗶𝗮ł𝗮𝗰𝘇𝗮 𝗞𝘂𝗹𝘁𝘂𝗿𝘆 𝟮𝟬𝟮𝟲

𝗣𝗼𝘄𝗶𝗮𝘁𝗼𝘄𝘆 𝗗𝘇𝗶𝗲𝗻́ 𝗕𝗶𝗯𝗹𝗶𝗼𝘁𝗲𝗸𝗮𝗿𝘇𝗮 𝗶 𝗗𝘇𝗶𝗮ł𝗮𝗰𝘇𝗮 𝗞𝘂𝗹𝘁𝘂𝗿𝘆 𝟮𝟬𝟮𝟲

Tegoroczne obchody Powiatowego Dnia Bibliotekarza i Działacza Kultury odbyły się w Gminie Pasym. Był to dla nas ogromny zaszczyt i radość móc gościć pracowników samorządowych instytucji kultury z całego powiatu szczycieńskiego. Swoją obecnością wydarzenie...

„𝗠𝗮𝗱𝗲 𝗶𝗻 𝗪𝗮𝗿𝗺𝗶𝗮 & 𝗠𝗮𝘇𝘂𝗿𝘆” 𝗷𝘂𝘇̇ 𝗱𝗼𝘀𝘁𝗲̨𝗽𝗻𝘆 𝘄 𝗣𝗮𝘀𝘆𝗺𝗶𝘂!

„𝗠𝗮𝗱𝗲 𝗶𝗻 𝗪𝗮𝗿𝗺𝗶𝗮 & 𝗠𝗮𝘇𝘂𝗿𝘆” 𝗷𝘂𝘇̇ 𝗱𝗼𝘀𝘁𝗲̨𝗽𝗻𝘆 𝘄 𝗣𝗮𝘀𝘆𝗺𝗶𝘂!

Miło nam poinformować, że MOK Pasym stał się kolejnym punktem, w którym można poczytać najnowsze wydania kwartalnika „Made in Warmia & Mazury” To wyjątkowy magazyn pokazujący ludzi, miejsca, kulturę i inspirujące historie z naszego regionu. Cieszymy się, że...

Przejdź do treści