wydarzenia

KULTURALNA STREFA RELAKSU

19 sierpnia 2022

Upalne sierpniowe dni w 𝗞𝗨𝗟𝗧𝗨𝗥𝗔𝗟𝗡𝗘𝗝 𝗦𝗧𝗥𝗘𝗙𝗜𝗘 𝗥𝗘𝗟𝗔𝗞𝗦𝗨 były jak z bajki! Środę spędziliśmy na malowaniu i brykaniu po drewnianych równoważniach, popijając duże ilości strefowej lemoniady dla ochłody. 'Malowanie na pianie’ dało zaskakujące abstrakcyjne efekty. Zabawa 'Równowaga to podstawa’ była dużym wyzwaniem dla tych, którzy przemierzali tor chodząc tyłem!

W czwartek tysiące baniek poleciało w Pasymskie przestworza, lodowe kredki wymalowały obrazy kolorowe jak ze snów, powstał abstrakcyjny obraz malowany bańkami, a wyryte kreski w linorycie dały satysfakcję tym najbardziej wymagającym kulturalnych wrażeń uczestnikom.

Kolorowe kostki najpierw zabarwiły nasze kartki, a następnie ochłodziły i pokolorowały pyszną strefową lemoniadę!

W piątek odpocząć z ciachem przy kawce, herbatce czy lemoniadzie mogli dorośli, ponieważ dzieci w tym czasie mogły wcielić się w rolę detektywów. Podążając za kolorowymi strzałkami, dzieciaki badały Pasymskie tajemnice i ciekawostki. Elementami układanki okazały się kolorowe literki, które gdy się je ułożyło w odpowiedni sposób, tworzyły hasło dotyczące największej tajemnicy Pasymia.

Po rozwiązaniu zagadki wszyscy uczestnicy mogli poczuć satysfakcję i uraczyć się zimną lemoniadą oraz lodami -najlepszą nagrodą w taki upalny dzień!

pozostałe wydarzenia

DZIEŃ KOBIET ZE STAND-UPEM

DZIEŃ KOBIET ZE STAND-UPEM

MIESZKO MINKIEWICZ W PROGRAMIE "ŻÓŁĆ" Jak wyjawił nam Mieszko Minkiewicz – żółć to płynne uczucie… irytacji, zdenerwowania (używamy tu synonimów słowa, którym posłużył się artysta). Minkiewicz rozpoczął swój występ od przyjacielskiego dogryzania mieszkańcom...

POWODZENIA NA EMCE PANI DYREKTOR!

POWODZENIA NA EMCE PANI DYREKTOR!

W ubiegły piątek pożegnaliśmy Szefową Miejskiego Ośrodka Kultury w Pasymiu Danutę Choroszewską-Clausen, która odchodzi na zasłużoną emeryturę. Długa jest lista zasług naszej Pani Dyrektor. Jedno jest pewne - 'zastała pasymską kulturę drewnianą, zostawia murowaną'…...

Skip to content