zajęcia plastyczne

INSPIRUJĄCA WYSTAWA BATIKU

26 kwietnia 2023

Uczestnicy Zajęć Plastycznych jako jedni z pierwszych oglądali wystawę Pracowni Batiku 'Mamut”, prezentowaną obecnie w galerii MOK Pasym. Wizyta w galerii wypełnionej kolekcją niezwykłych prac wykonanych w technice batiku była okazją do rozmów o sztuce, kulturze oraz posłużyła za źródło inspiracji dla naszych młodych artystów.

MARTWA NATURA

MARTWA NATURA

Po malarstwie portretowym i pejzażu przyszedł czas na kolejny gatunek w sztukach plastycznych. Martwa natura stała się tym razem tematem naszych zajęć. Poprzez malowanie z natury, czyli bezpośrednią obserwację obiektów świata nieożywionego, tworzyliśmy swoje...

W KRAINIE ELFÓW

W KRAINIE ELFÓW

Przedstawienie teatralne "Kraina Nimrodel" w MOK Pasym stało się inspiracją dla uczestników zajęć. Tak wygląda elficki świat widziany oczami dzieci i młodzieży w wieku 8-12 lat.

AUTOPORTRET

AUTOPORTRET

Studiując malarstwo portretowe wreszcie dotarliśmy do autoportretu. Teraz już wiemy, że autoportret to nie "portret w aucie" 😉 Patrząc w lustro, każdy uczestnik Zajęć Plastycznych przedstawił samego siebie.

WIOSENNE PORZĄDKI

WIOSENNE PORZĄDKI

Nadejście wiosny zmobilizowało nas do odświeżenia palety barw. Wypowiedzieliśmy wojnę fabrycznym kolorom farb na naszych obrazkach. Od dziś każdy uczestnik zajęć plastycznych szuka swoich własnych kolorów, mieszając w różnych proporcjach te wzięte bezpośrednio z...

Skip to content