Weronika Tadaj-Królikiewicz – zajmuje się rysunkiem, projektowaniem graficznym, malarstwem sztalugowym, fotografią oraz ceramiką artystyczną. Swoje prace prezentowała na kilkunastu wystawach indywidualnych oraz ponad 30 wystawach zbiorowych.
Wystawa ‘Dom’ nawiązuje do regionu, z którym związana jest artystka. Jak sama mówi “Pochodzę z Pasymia (dawne Passenheim), jestem autochtonką. Moi Rodzice urodzili się w rodzinach, które od pokoleń mieszkają na Warmii i Mazurach. W swych rysunkach bardzo często sięgam do przeszłości mojej rodziny, a także do historii regionu Warmii i Mazur.” (Weronika Tadaj-Królikiewicz)
Na wystawie znalazły się takie prace jak „Mazurki”, „Autochton”, gdzie w centralnym punkcie obrazu siedzi mężczyzna, dziadek jednego z mieszkańców Pasymia. Dookoła natomiast umieszczone są napisy z tablicy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Pasymiu, upamiętniające osoby biorące udział w kampanii napoleońskiej. Interesująca instalacja „Mazurski magiel”, powstała z inspiracji dokumentami odnalezionymi pod deskami podczas remontu w szkole podstawowej w Gromie. Na pracy „przepisany” jest fragment owych dokumentów (dziennik szkolny z XIX wieku). Zaprezentowano także kilka prac zatytułowanych „Dom”, portrety mieszkańców Pasymia, a także kilka prac industrialnych, które są przedstawieniami budowli położonych na Warmii i Mazurach (m.in. fragmenty ruin Wilczego Szańca, czy też fragment cegielni z Pasymia).