wystawy

’DOM’/ WERONIKA TADAJ-KRÓLIKIEWICZ

paź 26, 2018

Weronika Tadaj-Królikiewicz – zajmuje się rysunkiem, projektowaniem graficznym, malarstwem sztalugowym, fotografią oraz ceramiką artystyczną. Swoje prace prezentowała na kilkunastu wystawach indywidualnych oraz ponad 30 wystawach zbiorowych.

Wystawa ‘Dom’ nawiązuje do regionu, z którym związana jest artystka. Jak sama mówi “Pochodzę z Pasymia (dawne Passenheim), jestem autochtonką. Moi Rodzice urodzili się w rodzinach, które od pokoleń mieszkają na Warmii i Mazurach. W swych rysunkach bardzo często sięgam do przeszłości mojej rodziny, a także do historii regionu Warmii i Mazur.” (Weronika Tadaj-Królikiewicz)

Na wystawie znalazły się takie prace jak „Mazurki”, „Autochton”, gdzie w centralnym punkcie obrazu siedzi mężczyzna, dziadek jednego z mieszkańców Pasymia. Dookoła natomiast umieszczone są napisy z tablicy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Pasymiu, upamiętniające osoby biorące udział w kampanii napoleońskiej. Interesująca instalacja „Mazurski magiel”, powstała z inspiracji dokumentami odnalezionymi pod deskami podczas remontu w szkole podstawowej w Gromie. Na pracy „przepisany” jest fragment owych dokumentów (dziennik szkolny z XIX wieku). Zaprezentowano także kilka prac zatytułowanych „Dom”, portrety mieszkańców Pasymia, a także kilka prac industrialnych, które są przedstawieniami budowli położonych na Warmii i Mazurach (m.in. fragmenty ruin Wilczego Szańca, czy też fragment cegielni z Pasymia).

pozostałe wystawy

Rewitalizacja miast Cittaslow

Rewitalizacja miast Cittaslow

Już od dziś w galerii MOK Pasym podziwiać można niewielką wystawę prezentującą efekty rewitalizacji miast Cittaslow.. Na 11 planszach zobaczyć można jak po pracach wyglądają Dobre Miasto, Biskupiec, Olsztynek, a także Pasym. Wystawa gości u nas do 20 września, a...

’DOCENIĆ PRZYRODĘ’/ Związek Fotografów Przyrody Okręgu Warmińsko-Mazurskiego

’DOCENIĆ PRZYRODĘ’/ Związek Fotografów Przyrody Okręgu Warmińsko-Mazurskiego

"Docenić przyrodę" to tytuł wystawy fotografii, której wernisaż odbył się dzisiejszego popołudnia w galerii MOK Pasym. Wystawę członków Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody otworzyła pełniąca obowiązki dyrektora MOK Pasym Klaudia...

Skip to content