Odbyło się drugie spotkanie Elżbietą Kasznią, która tym razem nauczyła nas wykonania palmy wielkanocnej zgodnie z kurpiowską tradycją plastyki obrzędowej. Wielka palma została ustrojona kwiatami z krepiny i bibuły zrobionymi podczas ostatnich zajęć z mistrzynią rękodzieła ludowego. Uwieńczeniem tego folklorystycznego projektu rodem z regionu Kurpi będzie wyjazd do Łysych w Niedzielę Palmową.
Cztery Wieże nad Kalwą za nami!
7 czerwca Pasymiem znów zawładnęli rowerzyści. W niedzielne przedpołudnie nasze miasto stało się areną sportowych zmagań podczas etapu Łaciate Mazury MTB – Cztery Wieże nad Kalwą. Od samego rana rynek wypełnił się zawodnikami, kibicami, a w powietrzu czuć było...






