wydarzenia

Koncert Finałowy 'Z HISTORIĄ W SERCU. PATRIOTYZM POKOLEŃ’

9 listopada 2025

8 listopada w sali Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się wyjątkowy wieczór poświęcony pamięci, muzyce i pokoleniowemu patriotyzmowi. Wydarzenie „Z Historią w sercu. Patriotyzm pokoleń” zgromadziło licznych mieszkańców, którzy wspólnie przeżyli muzyczną podróż przez najważniejsze utwory naszej historii.

Na scenie wystąpiła Orkiestra VIBRATO pod batutą Rafała Krauze, a także zaproszeni soliści – Kuba Jurzyk i Agata Skrzypek. Ich interpretacje takich pieśni jak „O mój rozmarynie” czy „Biała róża” poruszyły publiczność i wywołały wiele wzruszeń.

Między utworami Adam Bocianiak odczytał wspomnienia Powstańców Warszawskich, wprowadzając słuchaczy w atmosferę pamięci i refleksji.

Wieczór otworzyły laureatki Powiatowego Przeglądu Pieśni Patriotycznej i Utworów Wolnościowych „Pamięć pokoleń”:

  • Amelia Łańcucka,
  • Daria Satuła,
  • Julia Płocharczyk.

Ich występy pokazały, że patriotyzm jest żywy i przekazywany z pokolenia na pokolenie.

Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli z nami i wspólnie stworzyli atmosferę pełną dumy i wzruszeń.

___

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

pozostałe wydarzenia

𝗡𝗼𝗰 𝗠𝘂𝘇𝗲𝗼́𝘄 𝟮𝟬𝟮𝟲 𝘄 𝗠𝗢𝗞 𝗣𝗮𝘀𝘆𝗺

𝗡𝗼𝗰 𝗠𝘂𝘇𝗲𝗼́𝘄 𝟮𝟬𝟮𝟲 𝘄 𝗠𝗢𝗞 𝗣𝗮𝘀𝘆𝗺

Za nami wyjątkowy wieczór pełen magii, sztuki i dobrej energii.Najmłodsi uczestnicy zasłuchali się w „Puchatkowych historiach” — kameralnym czytaniu na żywo, które wprowadziło wszystkich w spokojny, bajkowy nastrójMiękkie poduchy, koce i przytulna atmosfera...

PASYM ZA STO LAT – młodzi wizjonerzy w artystycznej podróży w przyszłość!

PASYM ZA STO LAT – młodzi wizjonerzy w artystycznej podróży w przyszłość!

Jak będzie wyglądał Pasym w 2126 roku? Futurystyczne budynki, nowe technologie, a może zupełnie zaskakujące kierunki rozwoju miasta? Na te pytania odpowiedzieli uczestnicy konkursu plastycznego „𝗣𝗮𝘀𝘆𝗺 𝘇𝗮 𝘀𝘁𝗼 𝗹𝗮𝘁”, zorganizowanego przez MOK Pasym. Na konkurs...

REKWIATY- PORANEK ARTYSTYCZNY

REKWIATY- PORANEK ARTYSTYCZNY

WIOSNA? U NAS ZAWSZE NA CAŁEGO! Jak co roku – przywitaliśmy ją po naszemu Bo kiedy inni dopiero zaczynają wypatrywać pierwszych oznak wiosny… my już od zimy mieliśmy ją w głowie (i w pracowni ). Kwiaty towarzyszyły nam od dawna, ale w sobotnie przedpołudnie nasze...

Przejdź do treści