Szanowni Państwo,

Miasto i Gmina Pasym i Miejski Ośrodek Kultury organizują „Pierwszy Festiwal Drożdży” w Polsce, który odbędzie się 14.07.2018 roku o godzinie 15:00 na Rynku w Pasymiu. W oparciu o główny składnik, co roku będą się odbywały konkursy na różne potrawy. W pierwszym wydaniu odbędzie się konkurs na racuchy drożdżowe „słono – słodko”, do którego zapraszamy kulinarnych pasjonatów. Dodatkową atrakcją będzie pokaz kulinarny w wykonaniu Marcina Jabłońskiego, laureata programu Top Chef, bezpłatna degustacja lodów drożdżowych, racuchów konkursowych, kiermasz lokalnych wypieków z zastosowaniem drożdży.

Nasz festiwalowy Partner, Lallemand Polska, zaprezentuje nieznane nam dotychczas możliwości drożdży.

Tegoroczny Festiwal będzie inauguracją cyklu imprez z drożdżami, jako motywem przewodnim, który zamierzamy pielęgnować przez kolejne lata, rozbudowując jego zasięg oraz zakres tematyczny. Zapraszamy do udziału w konkursie i w festiwalu.

Drożdże są SLOW!

PIERWSZY FESTIWAL DROŻDŻY REGULAMIN