W niedzielne popołudnie Rynek w Pasymiu rozbrzmiewał muzyką – akordeonem, bębnem, cymbałami, klarnetem, lirą korbową i wieloma innymi instrumentami, które w rękach wędrownych muzykantów ożywiły centrum miasta.

Dzisiejszego wieczoru zapraszamy na spektakl teatralny pt. „Rarytas” – przedstawienie  inspirowane fragmentem epopei „Barwinkowy wianek” Stanisława Vincenza, w konwencji ludycznego bajania z elementami teatru lalkarskiego, snutego do pieśni i melodii żydowskich oraz rusińskich, wykonywanych  na żywo w tradyc yjnym instrumentarium: cymbałów, liry korbowej, fletów pasterskich i skrzypiec.

Po spektaklu, o 21.15 zapraszamy także na potańcówkę z nauką tańców ludowych. Tańce korowodowe kultur kresowych, polskie i litewskie krzyżaki, polki i walczyki, kurpiowskie trzęsionki i baby, bojkowskie kołomyjki, ukraińskie kozaki, tanga międzywojnia – proste i żartobliwe, doskonałe dla ciała i ducha, przy muzyce wykonywanej na żywo w tradycyjnym instrumentarium ludowym.