Pierwsze działanie projektowe za nami. Życie i twórczość Barbary Hulanickiej to obszerny temat. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną a o artystce opowiedziała nam Helena Piotrowska, zaprzyjaźniona z małżeństwem Hulanickich. Byli twórczy, pracowici, pomagający potrzebującym i posiadający wielkie poczucie humoru.
W Galerii Sztuki-Synanoga w Barczewie i w Muzeum F.Nowowiejskiego poznaliśmy miejsce pracy twórczej artystki, jej tkaniny i krosna, na których powstały. Oprowadziła nas Magdalena Łowkiel.Dziękujemy za ciepłe przyjęcie.
Operacja realizowana jest w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.