W minioną sobotę programem Noc Świętojańska Pasym rozpoczął letnie, plenerowe imprezy na własnej, mobilnej scenie zakupionej w ramach projektu realizowanego na pasymskim rynku pn. Rewitalizacja – przebudowa rynku staromiejskiego w Pasymiu – utworzenie strefy integracji i aktywizacji społecznej”. Scena kosztowała 120 000 zł z tego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 96 000 zł.

Żeby zapewnić scenie pomyślność, na jej filarze tak jak na budowanym domu została zatknięta przysłowiowa wiecha z polnych kwiatów. Na dobry początek Na scenie po raz pierwszy wystąpiła młoda utalentowana wokalistka z Tylkowa, Weronika Górska, w lekkim jazowym repertuarze. Po niej zagrała młoda formacja „Na Żywioł”, słuchaliśmy znanych coverów popowo -rockowych. Wystąpił również znany dobrze miłośnikom gatunku disco-polo, zespół Motive ze Szczytna. Teatr Cubana Show w wykonaniu tancerzy z „Kaczego Bagna” przypomniał o ścierających się żywiołach.

Ciekawostką programu była długo oczekiwana EKSPLOZJA KOLORÓW z muzyczną oprawą DJ-a. Po pierwszym, wyrzucie ubarwieni ludzie bawili się w rytmie zumby z Lidią Podlecką. Trochę później nastąpił drugi wyrzut i nad głowami uniosła się widowiskowa ściana kolorów. Zabawę zakończył SOUND DJ i puszczone w nurt Kalwy wianki, po których oczekujemy gorącego lata i spełnienia wielu marzeń związanych nie tylko z zamążpójściem, panieństwem, ożenkiem i kawalerstwem.