2015

Miejski Ośrodek Kultury w Pasymiu poszukuje pracownika na stanowisko informatyk/pracownik do projektów UE

Miejsce wykonywania pracy: Miejski Ośrodek Kultury , Rynek 10A, 12-130 Pasym Zakres zadań: – znajomość systemów Microsoft, – konfiguracja sieci, drukarek, – opieka i nadzór informatyczny, – nadzór nad stronami internetowymi, – techniczne wsparcie użytkowników sprzętu komputerowego – samodzielne diagnozowanie oraz rozwiązywanie problemów informatycznych, kierowanie komputerów do serwisu w razie poważniejszych usterek, – znajomość programów graficznych Corel Draw i Photoshop pozwalająca na przygotowanie prezentacji graficznych oraz plakatów i podstawowych materiałów promocyjnych (wizytówki, ulotki, itp.), – prowadzenie niezbędnej dokumentacji, – komunikatywność, sumienność, odpowiedzialność, cierpliwość, dyspozycyjność, – umiejętność pracy w zespole, – nastawienie na rozwój, – wysoka kultura osobista, – znajomość zagadnień z zakresu kultury , turystyki i jej promocji, – umiejętność aplikowania o środki unijne , – obsługa nagłośnienia na imprezach organizowanych przez MOK

Oferujemy: – umowę o pracę w pełnym wymiarze czasowym, – niepowtarzalną atmosferę pracy, – elastyczne godziny pracy, – ciekawą pracę w młodym i ambitnym zespole, – możliwość rozwoju zawodowego i zdobywania, – samodzielność i kreatywność w działaniu.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji na adres Miejski Ośrodek Kultury, Rynek 10A, 12-130 Pasym lub na adres mokispasym@wp.pl do dnia 12.01.2016 r. Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej aplikacji dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych tj. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926, ze zm.)”.


Żywa Szopka Po raz trzeci na Rynku w Pasymiu powstała żywa szopka.Od godziny 9.00 można było przyjść i nakarmić zwierzaki : kozy,baranki,kucyki i cielaczka górskiego.O 13.00 przed szopką odbyła się premiera przedstawienia Bożonarodzeniowego ” Jest taki dzień” przygotowanego przez koło teatralne działające w Miejskim Ośrodku Kultury pod opieką pani Joli Czerwińskiej.Dziękujemy Panu Rolandowi King za dostarczenie zwierzaków.


mok-szopka inter


radosnych swiat


5-6 grudnia odbył się I Kiermasz Bożonarodzeniowy w Miejskim Ośrodku Kultury w Pasymiu.Ośrodek zamienił się w magiczne miejsce gdzie rękodzielnicy z województwa ( około 30 stoisk) przy kolędach proponowali swoje wyroby. A było to : pierniki,kartki świąteczne,stroiki na stół, ciasta , wędliny ,konfitury ,rzeźby , obrazy,i wiele innych.A w niedzielę 6 grudnia nie zabrakło Świętego Mikołaja animacje trwały 2 godziny,tańce , konkursy i oczywiście każde dziecko dostało prezent.


[huge_it_gallery id=”2″]


Bez nazwy-2


Page 1_Untitled_Full Bleed

Zajęcia prowadzić będzie Pani Klaudia Łączyńska


zajecia plastyczne internet


TANECZNE-2015


SENIOR-2015


SundayCittaslow2014

>> Regulamin Konkursu Plastycznego Cittaslow <<


zajecia teatralne


nabory 2015-2016


A3_PLAKAT


>> REGULAMIN WIENIEC <<

>> KARTA ZGŁOSZENIOWA <<

>> REGULAMIN STOISKO <<

>> KARTA ZGŁOSZENIOWA <<

 

  


 

mtb pasym internet

 

>> REGULAMIN <<


ZAPRASZAMY NA KONCERTY :
11 LIPCA ” FESTIWAL BROWARNICTWA”

18.40 – 19.40 – THE DMOKS
Gwiazda wieczoru :
20.00-21.00 – STASHKA
21.20 – 22.20 – HOYRAKY
22.30 – 23.30 – PO GODZINACH

festiwal-bro-plakat-A3-2015_inter

gallery


Mazury widziały wojnęZapraszamy do końca lipca w godz. 9:00 – 19:00 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pasymiu do obejrzenia wystawy fotografii Arkadiusza Dziczka i tekstów Malwiny Krawczyk MAZURY WIDZIAŁY WOJNĘ – PORTRETY I WSPOMNIENIA.
————————–——-
ARKADIUSZ DZICZEK – urodził się w 1975 roku. W 2002 roku ukończył Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, uzyskując dyplom na kierunku Pedagogika i Wychowanie Artystyczne. Studiował również fotografię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Czerpiąc ze swojego talentu oraz wiedzy zdobytej na obu uczelniach, od lat z powodzeniem realizuje projekty z zakresu edukacji i kultury oraz prowadzi autorskie warsztaty fotograficzne. Jest laureatem wielu konkursów oraz dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2006, 2011).

MALWINA KRAWCZYK – urodziła się w 1987 roku. Z wykształcenia jest filologiem polskim. Tytuł magistra (ze specjalności krytyka artystyczno-literacka) uzyskała w listopadzie 2014 roku na Uniwersytecie Gdańskim, broniąc pracy pt. „Jak napisać poezję? Poradniki dla grafomanów”. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w latach 2011-2012 jako dziennikarz Gazety Olsztyńskiej. W sumie na swoim koncie ma kilka sukcesów literackich, w tym poetycki debiut – w roku 2005 jej wiersze zostały wydane w almanachu „Galaktyka Słów”. W 2012 roku otrzymała stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Sopotu.
————————–——-
Wystawa MAZURY WIDZIAŁY WOJNĘ – PORTRETY I WSPOMNIENIA to podsumowanie trzech edycji projektu „Mazury widziały wojnę”. Projekt realizowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


wianki_inter

gallery

Fotolia_internet

>> KLIKNIJ NA PLAKAT ABY OTWORZYĆ DYSCYPLINY <<

aktywnie pasym_internet

wedkarskie


dzien dziecka_int

W minioną niedzielę atrakcyjny Dzień Dziecka, zgromadził nad Kalwą w Pasymiu, milusińskich z całymi rodzinami.
Bogaty program, słodkości, wata cukrowa, lody, zjeżdżalnie, muzyka, własnoręcznie pomalowane pamiątki, sprawiły dzieciom wiele radości.
Swoje Święto najwcześniej rozpoczęli mali pasjonaci wędkarstwa wyciągając z wody większe i mniejsze „taaaaaakie ryby”. Następnie wystąpiła dziecięca grupa taneczna z Pasymia w porywającym do tańca układzie, przygotowanym w krótkim czasie przez Lidię Wanowicz.
Konkurs plastyczny „ Patrz pod nogi” przypomniał pierwotną, dobrze znaną dzieciom i lubianą technikę rysowania kredą na asfalcie. Kolorowe motyle, kwiaty, domki, słoneczka, zamieniły zwykłą ulicę w barwną ilustrację.
Dużym zainteresowaniem cieszył się pierwszy przegląd „ Mam Talent”. Wystąpiło 9 grup (w sumie ok. 50 wykonawców), prezentując na scenie różne umiejętności. Być może kiedyś, naszego laureata, laureatkę, zobaczymy w telewizyjnym, dobrze znanym schow, a jeśli nie jest to czyimś szczytem marzeń, samodoskonalenie może przynieść również wymierny skutek.
Program zamknęły konkursy plenerowe, które wywołały wiele emocji i z rywalizacji przerodziły się w fajną zabawę.
Burmistrz Pasymia Cezary Łachmański, złożył dzieciom najlepsze życzenia podkreślając jednocześnie jak ważna jest inwestycja w młode pokolenie.

gallery


W sobotę 6 czerwca 2015 r. nad Jeziorem Kalwa w Pasymiu nastąpi prawdziwe wędkarskie oblężenie! Zapraszamy wszystkich miłośników spędzania wolnego czasu nad wodą na kolejne już zawody wędkarskie „ Z rodziną na ryby”. Wędkowanie na tym terenie możliwe będzie tylko i wyłącznie metodą spławikową!

Zgodnie z naszym regulaminem, by wziąć udział w zawodach, należy zgłosić do drużyny od 2 do 4 członków rodziny. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty zgłoszeniowej dostępnej na stronie www.lgrpo.pl oraz przekazanie jej pracownikom biura (w wersji papierowej do siedziby biura bądź wysyłając w wersji elektronicznej na adres biuro@lgrpo.pl). Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 03.06.2015 r. Liczba drużyn jest ograniczona! Więcej informacji pod nr tel. 89 674 01 27.

Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z Regulaminem zawodów oraz o przygotowanie się na wędkarskie szaleństwo 😉

KARTA ZGŁOSZENIA + REGULAMIN ZAWODÓW:

https://www.dropbox.com/sh/9hv8ebz6nyndt21/AABBLKL4wK4_t1KMeUhHvkwja?dl=0

LOKALIZACJA/DOJAZD:

https://www.google.pl/maps/place/Pasym/@53.6503687,20.7916816,437m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x471d8ab936df90d9:0xbb671fdee1e56640

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

plakat_PASYM [06.06.2015]_int


I Rajd Rowerowy Szlakami Warmii i Mazur

Klub Turystyki Rowerowej 4R zaprasza rowerzystów na I RAJD ROWEROWY SZLAKAMI WARMII I MAZUR do Pasymia, który odbędzie się w dniach 20-21 czerwca 2015 r. (sobota-niedziela).

Zapisy na wycieczkę rowerową poprzez e-mail: olsztyn.4r@gmail.com lub 895273665 (pn.-czw. 12-16 lub pt. 11-14) w terminie do dnia 28 maja 2015. Informacje dodatkowe tel. 603646365.

Wysokość wpisowego 15 PLN. Na przelewie należy dopisać „I Rajd Rowerowy Szlakami Warmii i Mazur”

Wpłata wpisowego osobiście w siedzibie Oddziału poniedziałek- czwartek 12:00- 16:00 lub piątek 11:00- 14:00 lub przelewem na konto Oddziału Warmińsko – Mazurskiego PTTK w Olsztynie, Kredyt Bank 19 1500 1562 1215 6004 7189 0000 musi nastąpić w terminie do 3 dni od zgłoszenia udziału w imprezie.

Liczba miejsc jest ograniczona. Przy zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. Zasady udziału >>tutaj

W przypadku rezygnacji z udziału nie przysługuje zwrot wpisowego natomiast udział może wziąć inny uczestnik, który zostanie zgłoszony przez osobę rezygnującą.

I rajd rowerowy_internet


Dnia 27.05.2015 roku, grupa wokalna działająca w Miejskim Ośrodku Kultury w Pasymiu pod kierunkiem Klaudii Piersa wzięła udział w IX Konkursie Piosenki Miłosnej pt. ” Kochać jak to łatwo wyśpiewać”. Grupa w składzie 6 osób zaprezentowała się w następujących utworach: Weronika Bielawska zaśpiewała piosenkę pt. „Wstaję”, Ewa Dudziec wykonała utwór Tomasza Karolaka pt. „Zabiorę Cię właśnie tam”. Dziewczęta wystąpiły w kat. I –III Gimnazjum w której udział wzięło 14 uczestników. W kategorii IV – VI zaprezentowały się Nikola Bielawska, która zaśpiewała piosenkę pt. „ Zapytaj mnie o to kochany”, Wiktoria Tańska, Alicja Bielawska oraz Sandra Wierzba wystąpiły jako trio i wykonały utwór Moniki Brodki pt. „Miał być ślub”, w kategorii wystąpiło 30 uczestników. Łączna ilość podmiotów biorących udział w konkursie to 65 osób. Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00 natomiast zakończenie nastąpiło o godzinie 13.30.

W tym samym repertuarze dziewczęta zaprezentowały się również dnia 26.05.2015 roku na koncercie z okazji Dnia Matki zorganizowanego w Miejskim Ośrodku Kultury w Pasymiu. Uczestniczki zajęć wokalnych wykonały razem piosenkę finałową pt. „ A ja wolę moją Mamę” Majki Jeżowskiej. Na zakończenie uroczystości, każda mama otrzymała kwiatek od swojej pociechy.

gallery


1 004


Zapraszamy do wzięcia udziału w corocznym XXXIII konkursie recytatorskim adresowanym do uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych – „Spotkania z Poezją” 2015 Eliminacje Miejsko – Gminne odbędą się 14 maja o godz. 10:00 w Miejskim Ośrodku Kultury.

Do kolejnego etapu XXXIII konkursu recytatorskiego, który odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie w dniu 21.05.2015 r. komisja zakwalifikowała:

  • Kategoria Szkołą Podstawowa kl. I – III:

I miejsce – Danuta Górska – klasa I

II miejsce – Hanna Krasula – klasa I

III miejsce – Oliwia Korczakowska – klasa I

Kategoria Szkołą Podstawowa kl. IV – VI:

I miejsce – Sylwia Żelaznowska – klasa VI

II miejsce – Joanna Rosik – klasa IV

III miejsce – Julia Jakobsze – klasa IV

>> regulamin i karta zgłoszeniowa <<

gallery


Testy Dani Sordo i Thierry Neuville z Hyundai Motorsport team odbyły się na drogach szutrowych w Gminie Pasym.Dwu dniowe testy odbyły się przed rajdem Portugalii wrc.

gallery


rajd 2 maja 2015_internet

>> regulamin rajdu <<

gallery


23 Kwietnia

W Miejskim Ośrodku Kultury w Szczytnie, zostały wręczone nagrody Powiatu Szczycieńskiego dla wybitnych – Jurandy 2014. Wyróżnienie Juranda w dziedzinie nauka i sztuka otrzymała Doktor Sztuk Pięknych Weronika Tadaj – Królikiewicz za działalność artystyczną, upowszechnianie i rozwój kultury oraz promocje Pasymia i regionu poprzez sztukę.

Laureatce serdecznie gratulujemy i dziękujemy za możliwość obcowania z wyjątkowymi pracami, w których rozpoznajemy zwykłą codzienność w niezwykłej szacie graficznej.

gallery


zyczenia wielkanocne 2015


Miejski Ośrodek Kultury

w Pasymiu w dniu 3.04.2015 r.

czynny do godz. 13:00

za utrudnienia przepraszamy


 

gallery

konkurs-wielk2015

>> REGULAMIN <<

>> KARTA ZGŁOSZENIOWA <<


W sobotę 14 marca 2015 odbył się spektakl kryminalny pt. „Żabula”. Scenariusz Izabela Degórska, Reżyseria Beata Izdebska, Scenografia Danuta Skonieczna, Realizacja dźwięku Katarzyna Kowalewska, Kostiumy Justyna Zyśk, Oświetlenie Andrzej Kamiński, Wystąpili: Żabula – Dorota Stopka, Włamywacz – Marcin Majewski, Policjant – Maciej Zawisza

gallery


kaczki z nowej paczki plakat

gallery


Wystawa MAKRO spotkanie z Pawłem Salamuchą

gallery


TANECZNE PLAKAT

SENIOR FITNESS


gallery


zajecia ruchowe


plakat ferie 2015int


Bal Karnawałowy dla dzieci

gallery


PLAN ZAJĘĆ FERYJNYCH 2015

plakat wyjazd kino


W Gminie Pasym zakończył się XXIII Finał WOŚP zebrano rekordową do tej pory kwotę 14 500,00 zł, w trakcie XXII Finału w hali sportowej w Publicznym Gimnazjum w Pasymiu. W tym roku w programie odbyła się bogata część artystyczna oraz licytacja fantów na zakup specjalistycznego sprzętu dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

gallery


plakat wosp 2015 na strone

Lista darczyńców XXIII Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pasymiu

Lp. Darczyńca Przedmiot Wartość ok. Wartość minimum
  NOVUM Wyposażenie Placów Zabaw – Sławomir Chmieliński Zabawka ogrodowa 1500 zł 700 zł
  ANRA – zaopatrzenie biur – Rafał Rogalski Podstawka pod laptop 40 zł 30 zł
  Anonim Koszulka z walki Kliczko vs. Adamek 40 zł 30 zł
  Sabina Małkiewicz Koszulka WOŚPKoszulka WOŚP 40 zł40 zł 30 zł30 zł
  Kompania Mazurska Pasym zezwolenia na połów dwiema wędkami lub spinningiem z brzegu na wybrane jezioro(razy 3) 150 zł 100 zł
  Kompania Mazurska Pasym zezwolenia na połów dwiema wędkami lub spinningiem z łodzi na wybrane jezioro( razy 3) 250 zł 200 zł
  Burmistrz Miasta Pasym – Cezary Łachmański kamizelka ratunkowa 40-50 kg,torba wędkarska 70 zł80 zł 50 zł50 zł
  Salon Fryzjerski Beata Chełstowska Farbowanie, strzyżenie ,modelowanie 100 zł 60 zł
  Dom pod Kogutem w Tylkowie kolacja Walentynowa dla dwojgakolacja Walentynowa dla dwojga 100 zł100 zł 50 zł50 zł
  Romuald Małkiewicz Koszulka WOŚPZegarKalendarz 40 zł45 zł30 zł 30 zł30 zł20 zł
  Ośrodek Wypoczynkowy Posejdon – Tadeusz Michalski Pobyt weekendowyDla dwóch osóbWieczór bosmański(Jacht, kociołek, szanty) 2 os. 200 zł 100 zł100 zł
  Weronika Tadaj- Królikiewicz rysunek 200 zł 100 zł
  Adrenalina Gym & FitnessMichał Chmieliński Karnet na ćwiczeniaTrening pod nadzorem instruktora 70 zł50 zł 40 zł20 zł
  Stacja Kontroli Pojazdów – Krzysztof Kowalewski Przegląd samochoduz Inst. GazowąPrzegląd samochoduz Inst. Gazową 160 zł160 zł 100 zł100 zł
  Stacja Kontroli Pojazdów – Krzysztof Kowalewski Przegląd samochodu 100 zł 60 zł
  Tadeusz Małkowski BursztynySrebrna Moneta    
  Delikatesy Centrum – Wiesława i Ryszard Króliczak Kosz rozmaitości 130 zł 80 zł
  Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Pasymiu Paczka świąteczna(czajnik + słodycze) 120 zł 80 zł
  Olsztyński Klub Piłki Ręcznej – Warmia Traveland Olsztyn Koszulka z podpisami zawodników    
  Lidia Wanowicz – Ćwiczenia przez taniec ZumbaZumbaZumba 55 zł55 zł55 zł 30 zł30 zł30 zł
  Centrum ekonomiczno- administracyjne domów dla dzieci w Pasymiu MandalaMandalaRybki 80 zł80 zł80 zł 50 zł50 zł50 zł

Dorota MaćkiewiczPrzejazd taxiPrzejazd taxi50 zł50 zł30 zł30 zł Marek CzaplickiDywandywan100 zł100 zł60 zł60 zł Usługi budowlaneRoman SitkoWykonanie usługi budowlanej Kwiaciarnia DanaKompozycja kwiatowa Marcin Nowociński – vice starosta szczycieńskiWędzisko spinningowe130 zł90 zł Marcin Nowociński – vice starosta szczycieńskiKsiążkaKsiążka40 zł40 zł20 zł20 zł Marcin Nowociński – vice starosta szczycieńskiKubek z łyżeczką30 zł20 zł

zaproszenie turniej wosp 2015resize


lff-plakat-A3.indd


Ogłoszenie konkursu na świąteczny stroik bożonarodzeniowy:

I miejsce Dawid Kotkiewicz Kl. III Sp. w Gromie
II miejsce Dominika Wierzbicka Kl. III Sp. w Gromie
III miejsce Oliwia Korczakowska Kl. III Sp. w Gromie
Wyróżnienie Marta Bejnar Kl. III Sp. w Gromie
Wyróżnienie Nikola Malec Kl. III Sp. w Gromie
Wyróżnienie Zofia Lewandowska Kl. IV Sp. w Gromie
Wyróżnienie Robert Sadowski Kl. I Sp. w Gromie
Wyróżnienie Natalia Krawczyk Kl. III Sp. w Gromie
Wyróżnienie Marta Śledzik Kl. III Sp. w Gromie

Nagrody do odbioru po świętach w Miejskim Ośrodku Kultury w Pasymiu ul. Rynek 10 a, 12-130 Pasym

gallery